Dark Light

Ivanhoe Foxy Fox “Aja”

23. 12. 2004 – 8. 11. 2018

chovný

Ivanhoe Foxy Fox rodokmen

DKK 1/1     PRA/CEA n/n       DNA CEA, TNS – genotyp normal

Gonioscopy unaffected

CMKU/BOC/1158/04/06

otec: Borderline Country Tornado             matka: Daryl Bohemia Alké

narozen: 23. 12. 2004 v Pardubicích

Inter Champion C.I.B.

Champion CR, Champion SR, Champion PL, Club Champion BCCCZ

Veteran champion SK, CR

BOB, 2x CACIB, National Winber, 2x BOV, shortlisted for BIS Veteran, Club veteran winner SK, 2x veteran winner SK

Seznam výstav a zkoušek:   Aja výstavy a zkoušky

Zkoušky:

ZVOP, ZOP, ZPU1, ZPU2, BH, IPO-V, FPr1, FPr2, FPr3, ZVV1, OB-Z, OB-1

Závody:

2013 OB Závod Ostrava Třebovice – 4. místo OB-1

2012 OB Závod Mošnov – 3. Místo OB-Z

2009 Vánoční klubový závod – 2. místo dle ZVV1

2006 Klubový závod – 4. místo dle  ZZO

2005  Klubový závod – 4. místo dle ZZO

Ajka výstavy

Aja cvičení

Ajvíček

Aja, Ajka, Jája přišel do naší rodinky v době, kdy Berousek měl už skoro 4 roky. Ajkův život je od první chvíle u nás divoký, živelný, veselý, hlučný, milující, samý průšvih způsobený neuvěřitelným temperamentem. Přitom je na druhou stranu schopný absolutního soustředění na práci. Při vypracování stopy je až neuvěřitelně klidný, pečlivý, samostatný. Podobné je to u obran. Výraznou Ajkovou vlastností je “ředitelování”. Spolu s “maminkou” stanoví pravidla a ta jsou už navždy daná, donutí k jejich dodržování celou psí smečku (včetně lidské části)  a s oblibou kontroluje jejich plnění. Aja je neustále v dobré náladě, neustále baví všechny kolem sebe svými srandičkami a vychytávkami, Aja a čert nikdy nespí. Nezastraší ho nikdo, nic a nikdy. Svojí “maminku” miluje až za hrob, neustále musí být v její blízkosti, dotýkat se jí, podobným způsobem miluje Berouska, velkého a chytrého bráchu.

Zcela náhodou jsem se s Ajou v jeho 7mi letech pustila do pasení oveček. Škoda, že až tak pozdě. On se měl na pastvě narodit a prožít zde celý život. Je jemný, klidný, poslušný. Prostě Aja vždycky překvapí, tentokrát skutečně velmi příjemně.

V současné době je z našeho pekelníčka veterán, no, spíš dědek prudič. Po ztrátě milovaného brášky Berouska se mu zhroutil celý svět a začaly zdravotní problémy. Snažíme se, bojujeme, Ajík prodělal několik operací, jezdíme na dornovku do Brna k úžasné paní doktorce. I přes tyto zdravotní komplikace je Aja stále svůj, sám průšvih, samá “veselá” příhoda. Tak snad nám to zdravíčko bude ještě hoooodně dlouho sloužit!!!!