Dark Light

Můj první borderáček byl modrý a moudrý Berousek (multi Ch. Berry Blue Foxy Fox). Berry je zakladatel mojí lásky k border koliím, spolu jsme začali pracovat jako canisterapeutický tým v MŠ u dětí, pan Profesor mě učil vše o tomto úžasném plemeni.  V roce 2012 Berousek nečekaně zemřel ve věku pouhých 11 let.

O čtyři roky mladší je Ajka (Inter Ch., multi Ch. Ivanhoe Foxy Fox). Aja byl ve smečce prodloužená ruka maminky.  Věnovali jsme se sportovní kynologii a Ajka byl skutečně dobrý obranář a stopař.  Na “stará” kolena se Aja dostal k ovečkám, kde předváděl parádní výkony. Po dlouhém onemocnění srdíčka zemřel v listopadu 2018 ve věku téměř 14 let.

Dalším borderáčkem je Ríšánek (Garry Ritchie ze Skalistých Hor), syn Berouska. Ríšánek byl pes mého podnájemníka, který se odstěhoval a Ríšu si u nás jaksi “zapomněl” ve věku 12 let, starého, nemocného. Nechápu a nikdy nepochopím. Nicméně u nás má možnost důstojně dožít své stáří.

Dráček (Inter Ch C.I.B. i C.I.E.,  multi J. Ch., multi Ch., multi veteran Ch. Borderline County Justinstyle) je můj splněný sen. Pan Božský, pan Dokonalý, pan Vtipný. Spolu jsme procestovali doslova celou Evropu, spolu jsme zkusili mnoho různých psích sportů a složili kupu zkoušek.  Drakoušek pracuje jako canisterapeutický pes a je tak pokračovatelem poslání, které v našem týmu zahájil Berousek.

Od září 2011 do naší smečky patří i Sisi (Unai Foxy Fox), která bydlí v Brně u mojí dcery Veroniky. Sisinku máme ve spolumajitelství s Helenou Půlpánovou, Ch.S. Foxy Fox. Sisinka se věnuje obedienci, sportovní kynologii – poslušnosti a stopám, ovečkám a velmi úspěšná je i na výstavách.

V únoru 2012 jsme si dovezli z rakouské Ch. S. Borderline Country pejska jménem Ravel. Z Rafčáka vyrostl krásný pejsek s luxusní povahou, kterou předává i svým dětem.  Nejvýstižnější jeho přezdívka je Hipík. No a nějak už samozřejmě opět pracuje v naší domovské mateřské školce. Ravelek se několik let intenzivně staral o nemocného Aju.

V určitém okamžiku jsem dostala nápad, pořídit si holčičku i pro sebe. Dráčkova dcera blue merle Terinka(Terrific Speed Z Černobílých) byla tou nejlepší volbou, krásná, něžná, jemná princezna Jasněnka. Miláček mého syna Radi, ale vlastně nás všech.  Teď už dokonale vím, jaký je rozdíl mezi bordeřími kluky a holkami. Terinka udělala pro mě spoustu úžasných věcí, ale nejúžasnější je to, že jsem měla možnost mít doma i svoje vlastní štěňátka se jménem Just In Style.

Další holčička do naší smečky je dcera Rafčáka Mandlička(Almond Joy Oaklet´s Dogstory). Jedinečná a neopakovatelná modrá ředitelka, pevná jak skála, milující děti, lidi. Holka do nepohody. Šikovná i krásná, pracovitá, praštěná. Prostě Mandlová.  Modrá předznamenala určitý návrat na začátek, k modrému Berouskovi.

A návrat na začátek pokračoval dalším “Ičkem” Foxy Fox. Jamie (Ing Foxy Fox) je pejsek speciální ze všech úhlů pohledu. “I” jako Aja (Ivanhoe), narozený jen o 4 dny  dříve než měl narozeniny Berousek, přitom vypadá, jak by byl Dráčkovým synem.  Smíšek vychovávaný Drakouškem, doslova třaskavá směs v chlupatém tělíčku.